E-Fatura uygulaması, açık standartlara uygun olarak hazırlanan elektronik belge biçimindeki faturaların güvenli ve sağlıklı bir biçimde dolaşımını sağlamak amacı ile GİB tarafından oluşturulan bir uygulamadır. Uygulamadan, anonim ya da limited olan tüm kurumlar yararlanabilmektedir.

E-Fatura, kurumlar arasında daha hızlı, zaman ve para anlamında daha az maliyetle fatura kesmeyi sağlamaktadır. Uygulama, hız ve güvenliğin yanı sıra çevreci yönüyle öne çıkarak, kağıt kullanımını tamamen ortadan kaldırmaktadır.

E-Fatura uygulaması, GİB üzerinde tanımlı (kayıtlı ve mühür onayı almış) kurumlara fatura gönderimine ve bu kurumlardan fatura alımına olanak sağlar. Uygulamada belirtilen esaslar harici yollarla gönderilen herhangi bir elektronik belge yasal olarak kabul edilmemektedir.

Netle Yazılım, e-fatura çözümleri ile, kullanıcılarının bu uygulamayı eksiksiz ve sorunsuz şekilde kullanması için her türlü desteği sunmaktadır. Arka ofiste kullanılan KKP paketi ne olursa olsun, anonim ya da limited şirketler Netle çözümleriyle e-Fatura uygulamasını kullanabilirler.

e-Fatura için neden Netle Yazılım çözümleri tercih ediliyor?
e-fatura-neden

Ürünümüze İlişkin Ekran Görüntüleri

E-fatura 360 Yönetim Ekranı
E-fatura360YonetimEkrani
e-fatura_gelen_listesi
İhracat kapsamında kullanılacak e-faturalar

Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için  “ihracat e-fatura” sayfasını inceleyebilirsiniz.

e-fatura hakkında

Daha fazla bilgi için ayrıntılı pdf dosyasını indirebilirsiniz.